Zimní přestávka je minulostí

Zimní přestávka je minulostí

Zimní přestávka v nejvyšší české soutěži už je minulostí nějaký ten pátek. Minulostí je i přestupové období, které bylo sledované hlavně příznivci Sparty. Tu opustil bez zisku trofeje Stanciu a přišel vytoužený Dočkal. Klub si s oznámením tohoto příchodu počkal až do posledního dne. Bořek stihl odehrát i utkání za letenské. Byla to povedená premiéra, Sparta v přímém souboji o třetí místo porazila Baník. Že vyhrála, to mě moc netěší, víte, že Spartu nemusím. Ale hra Sparty byla po dlouhé době atraktivní a koukatelná. I já jsem se v zápase Sparty a Ostravy bavil. A podíl na tom má i další zimní posila Sparty, Švéd David Moberg Karlsson. I on předvádí dobré výkony a má podíl na zlepšené hře Sparty. Ještě něco se mi líbí na Spartě, ta konečně dává prostor svým mladíkům. I to je sympatické, kvituji to a věřím, že v tomto trendu bude Sparta pokračovat.

Zatím pokračuje i na vítězné vlně, z čeho radost už nemám. 😀 První dvě výhry teda moc poživatelné nebyli. S progresem Sparty jsem to viděl bledě. Ale poslední zápas ukázal, že Sparta by mohla být opět považována za nebezpečnou. Bohužel se blíží zápas s mou milovanou Plzní. Abych to zase s tou chválou nepřehnal. Uvidíme, jak si Sparta povede v následujících týdnech, kdy má celkem těžký los. Těžký los měla a bude mít i Plzeň. Ta do nedávna bojovala  i v Evropě, neúspěšně, takže už se může soustředit pouze na ligu. Z pohledu fanouška Plzně začalo jaro neslavně. Hloupá ztráta v Bolce a špatný začátek s chorvatským Dinamem. Naštěstí se červenomodrá mašina pak rozjela. První zápas s Dinamem otočila a porazila doma Slavii, což může být důležitá výhra v boji o titul. Ale to ukáže až čas. Jinak se toho moc chválit nedá, Krom jedné půlky s Dinamem a výhrou nad Slavií to bylo spíš trápení. Ostatně jako celý podzim, ale proti Slavii bylo vidět, že fotbal hrát umíme. Tak snad… 🙂

Pro nás EL skončila, ale dál jde Slavia. Jsem rád, že dál jde aspoň jeden český klub.Slavia si v odvetě vyšlápla na Genk. Sešívané nyní čeká v Evropě Sevilla. Chtěla atraktivního soupeře, co se myslím splnilo. Bude to těžké, ale dle mého může i uspět. Budu fandit. Jinak v lize krom klopýtnutí s Plzní, hraje dobře. Uvidíme, jak si Pražané poradí s náročnějším programem. Kádr mají široký, ale hrají stále na 3 frontách. Zatím se na jaře trápí Jablonec a Zlín, který stále čeká na první jarní body. V elitní šestce nahradil Zlín Liberec. Liberec nyní čeká Sparta. Zajímavý zápas. Oba hráli posledně dobře. Můžeme se těšit na zajímavé utkání.

Na opačném konci tabulky se nachází Dukla a Karviná. Dukla hrála sympaticky proti Spartě, to ovšem nezopakovala a nebodovala ani v posledním kole. Oba týmy čeká minimálně o víkendu těžká dřina. I Příbram a Sigma je namočena v sestupových pásmech. Hanákům věřím, i díky získání Víta Beneše. Zajímavě posílila i Příbram. Do té se pro jaro vrátil mladý Matoušek. S ním hrála Příbram zajímavě, teď by mohla také. Spíš musí, ale to už není můj úkol. Ještě bych v ohrožení viděl Teplice a Slovácko, ale ty už mají nějaké ty body k dobru. Nicméně stále musí hrát, rozhodně nemůžou být v klidu.

Příště už nám tabulka řekne opět více. Reprezentace bude mít po utkání s Brazílií, na další díl se můžete těšit zhruba za měsíc. Mohlo by být méně otazníků.

Takto pozměnilo 22. kolo ligové pořadí 🌪

Zveřejnil(a) FORTUNA:LIGA dne Úterý 26. února 2019

 

Napiště komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *