Ta mobilní data

Ta mobilní data

Mobilní data jsou diskutovaným tématem již nějaký ten rok. Před pár dny tyto vody rozvířila svým prohlášením paní Nováková. Ta řekla: Za drahá mobilní data si můžete sami. Nevím no, moc s paní ministryní nesouhlasím.. Ale to asi většina. Přemýšlím, jak tomu bylo dřív, ale nikdy mi nepřišla mobilní data od českých operátorů levná. A myslím, že to není v nás. Cenu musí lidem nejprve podřídit operátoři. Její prohlášení je spíše terčem vtipů. Asi ten nejpovedenější dávám pod tento odstavec. Snad nikoho neurazí. A pokud to čte nějaký fanoušek Soukupa, tak se omlouvám. 😀

Z jednoho twitterového účtu.

Paní ministryně toho řekla v pořadu 168 hodin více. Možná používáme více WiFi (tedy hlavně ty volné), ale rozhodně si nemyslím, že je to naší vinou. Se začátkem WiFi připojení se s přístupovými body roztrhl pytel. A to nejen u nás. Spoustu podobných sítí bylo třeba v sousedním Německu. I při mém pobytu v Anglii před 7 lety. Tenkrát to bylo často podobně, ráno doma na síti, pak třeba ve škole a následně třeba v mekáči. Byla doba, kdy si podle WiFi lidé vybírali i hospodu. Nebylo to podle piva, ale fakt podle WiFi.

I já jsem takhle dlouhé roky fungoval. A hlavně díky přemrštěným cenám operátorů. Poslední rok nějaká data mám. Je to pohodlnější. Neříkám, že je potřebuji, ale můžete se prakticky kdekoliv na cokoliv podívat. Mě třeba překvapuje, proč jsou stále v oblibě hlavně volné minuty a smsky. Samozřejmě někdo takhle funguje, ale já třeba s přáteli komunikuji hlavně přes různé aplikace jako Messenger, WhatsApp, apod. Samozřejmě někdy dojde k hovoru či smsce, ale už to není tak časté. Navíc hovory nabízí i spoustu těchto aplikací. Sám mám neomezený tarif. Ale vlastně to není kvůli potřebě, mít levné volání a SMS, ale mít relativně výhodná data.

Jinak mi přijde, že poslední 2-3 roky roste uživatelů mobilních dat, ať už pro potřeby navigace, plánování výletů, či komunikaci s přáteli. Myslím si, že dost lidí od dat odrazuje hlavně ta cena. Ostatně stačí to porovnat třeba s příjmy u nás. Já na to už párkrát koukal, i jaká je situace třeba jinde. Přemýšlím, zda neudělat nějaké srovnání, ale sledovat hlavně ty poměry v zahraničí, je celkem náročné.

Je to dost velké téma. Data potřebuje/nepotřebuje každý pro něco jiného. Klidně napiš do komentářů, jak to máš s daty TY? Zda byl zájem o nějaké srovnání a čísla, která jsem záměrně tady neudával.

Napiště komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *