Na jaké jsem byl operaci?

Na jaké jsem byl operaci?

Na začátek chci říct, že sem nebudu dávat různé obrázky a videa. Tento článek určitě není pro podobné pacienty důležitý a naučný. Na to jsou různé publikace, infolinky, apod. Chci jen sdělit mým čtenářům, co se děje. Nenacházím se zrovna ve snadném období. Ale takových už pár bylo. Budu bojovat a smát se. Nic jiného mi moc nejde a vlastně ani nezbývá. 😀 Následující slova neberte nějak odborně. Snad to řeknu správně a normálně.

Už celkem dlouho vím o tom, že mám geneticky vrozené onemocnění tlustého střeva. Z čehož by vznikla rakovina. Kdy přesně, to nikdo neví. Mohlo to být před rokem, mohlo to být za rok zkrátka kdykoliv. Aby se tomu předešlo, tak se celé tlusté střevo odstranilo. Operace proběhla v polovině dubna. Dočasně mám vývod. Možná bych měl spíše říct stomii. Jsou různé druhy stomie a průběhy po operaci, a tak.

Co jsem zatím zjistil? U každého je to jiné. Tedy je to hodně individuální. Ze začátku je to asi divné, ale i s tou stomií se dá celkem normálně žít. Samozřejmě po operaci hned nemůžete skákat jako koníček, ale dá se na to zvyknout. Musíte si dávat pozor, co jíte. Hodně pít. Jde hlavně o zvyk. Já mám vývod (stomii) dočasně. Znám příběhy lidí, kteří se stomií žijí dlouhodobě či celý život. Ze začátku jsem to nechápal, zdálo se mi to nepředstavitelné, nyní s odstupem času už si to dokážu představit.

Ono to asi zní divně, až nepředstavitelně. Ale není se čeho bát. Teď budu mluvit hlavně za sebe. Po operaci nějaké velké bolesti nemáte. Teda já neměl. naštěstí nebyla ani žádná komplikace. Jinak operace to byla dlouhá, pár týdnů po ní jsem byl hlavně fyzicky lehce zničený. Takový bez energie, bez nálady. Dost podobně jsem se cítil po chemoterapii. Teď (zhruba 1 měsíc) od operace je to podstatně lepší.

Kdyby to lepší nebylo, dost pravděpodobně by nevznikl tento článek. Snad to zatím stačí. Nepovažuji se za žádného experta v daném oboru, ale až zase něco pochytím, tak o tom rád napíši. Je to určitě zajímavá zkušenost. Ještě mě napadlo, že pokud máte dotazy, můžete je psát pod článek a já je příště zodpovím (psát můžete i na mail a sociální sítě). Tak se zatím mějte krásně a příště ahoj! 🙂

 

Napiště komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *